PAKIET#20 - BRCA1+BRCA2 (6 mutacji rekomendowanych dla populacji polskiej))

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 340,00 zł 340.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Analiza mutacji w genach BRCA1 i BRCA2 rekomendowanych dla populacji polskiej:

  • 5382insC   [c.5266dupC, p.Gln1756Pro],
  • p.C61G   [300T>G, pCys61Gly],
  • p.C64R   [190T>C, p.Cys64Arg],
  • 4153delA   [c.4035delA, p.Glu1346Lys],
  • 3819del5   [c.3700_3704delGTAAA, p.Val1234Gln]
  • C5972T [ 5972C>T, c.5744C>T, p.Thr1915Met]

 Wykrywane mutacje stanowią ok. 95% wszystkich mutacji w genach BRCA1 i BRCA2 decydujących o dziedzicznej skłonności do raka piersi i/lub jajnika

Test wykonywany jest w oparciu o ponad 20-letnie doświadczenie oraz licencję na wykrywanie najczęściej występujących mutacji w genach BRCA1 i BRCA2 w populacji Środkowej i Wschodniej Europy. Mutacje te stanowią ok. 95% anomalii wiązanych ze zwiększonym, dziedzicznym ryzykiem zachorowania na raka piersi i/lub jajnika, a także innych nowotworów dotyczących: macicy, prostaty, trzustki, żołądka i in. 

Mutacje te są szczególnie ważne dla pacjentek onkologiczny i umożliwiają ukierunkowanie indywidualnej terapii celowanej oraz zastosowanie odpowiednich leków przeciwnowotworowych.

Test polecany jest kobietom, u których w rodzinie wystąpiły nowotwory piersi i/lub jajnika oraz wszystkim (zwłaszcza młodym, poniżej 40 r.ż.) stosującym hormonalną terapię antykoncepcyjną oraz paniom stosującym terapię zastępczą w okresie przed- i menopauzalnym.

Test ten w połączeniu z testem na zakrzepicę (F5-VLeiden, F-2 protrombina) stanowi niezbędne uzupełnienie badań decydujących o braku przeciwskazań do terapii hormonalnej.[Pakiet#24] 

Badanie obejmuje analizę 6 mutacji w genach genu BRCA1 i BRCA2, rekomendowanych dla populacji polskiej, odpowiedzialnych za rozwój genetycznie uwarunkowanych nowotworów piersi, jajnika i in. Wszystkie testy wykonywane są na miejscu, dlatego możliwe jest uzyskanie wyników nawet już po 3-4 dniach.

 Materiał do badań : wymaz policzkowy lub krew EDTA

Metodyka badań: qualitative PCR, CAPS, ACRS, sekwencjonowanie Sangera

Bezpłatny zestaw pobraniowy zawiera: fomularz zlecenia, instrukcję pobierania i dwie wymazówki do samodzielnego pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzków.   Jeżeli chcą Państwo przesłać krew do badań, prosimy o taką informację w "Uwagach do zamówienia". 

 Próbki do badań mogą być pobrane na miejscu w Laboratorium. Zapraszamy codziennie (pn.-pt.) w godz: 10.00 - 16.00.  [Nie trzeba się umawiać.]  Krew pobierana jest w godz: 10.00-14.00

 Czas realizacji badania : do 10 dni roboczych. Pacjentki "onkologiczne", załączając kserokopię rozpoznania, otrzymują wyniki badania do 5-7 dni. Badania CITO do 3 dni.

Jak wykonać badanie po zamówieniu naszego testu?

Po zamówieniu badania, otrzymują Państwo zestaw pobraniowy na wskazany adres. Zgodnie z instrukcją, za pomocą dostrczonych, sterylnych wacików pobiera się samodzielnie dwa wymazy z wewnętrznej strony policzków. Waciki umieszcza się z powrotem w probówkach i szczelnie zamyka. Tak pobrany materiał można przechowywać w chłodziarce (+5°C) do 5 dni lub dłużej w zamrożeniu (poniżej -10°C). Transport próbki w temperaturze otoczenia nie powinien trwać dłużej niż 3 dni (latem) / 5 dni (jesień-zima). Jeżeli próbka przesyłana jest do laboratorium pocztą kurierską lub priorytetową nie należy nadawać jej przed dniami świątecznymi lub wolnymi od pracy. Najczęściej i najszybciej próbki przesyłane są do laboratorium paczkomatem.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl