Bordetella pertussis (pałeczka krztuśca)

bordetella-1a.jpg
  • nowość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 120,00 zł 120.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Opis badania:

Badanie polegające na wykryciu DNA bakterii Bordetella pertussis (tlenowe pałeczki Gram-ujemne), które są czynnikiem etiologicznym krztuśca, choroby znanej również jako koklusz.

Pomimo szczepień, notuje się coraz więcej przypadków krztuśca. Szczególnie wśród dzieci i osób starszych. Najlepszym sposobem wykrycia tej bakterii są badania PCR. Nasz test umożliwia wykrycie śladowych ilości Bordetella pertussis, a także podobnej Bordetella parapertussis, na którą nie jesteśmy szczepieni.

Do zakażenia dochodzi głównie drogą kropelkową w czasie kaszlu, kichania, mówienia lub przez bezpośredni kontakt z chorym.

Działanie chorobotwórcze pałeczek krztuśca polega na powstawaniu uszkodzeń aż do zmian martwiczych włącznie - w obrębie błony śluzowej krtani, tchawicy i oskrzeli. Natomiast wydzielane przez bakterie toksyny prowadzą do zmian nie tylko w drogach oddechowych, ale również w tkance mózgowej. Toksyny powodują również zwiększoną wrażliwość ośrodka kaszlowego oraz drażnią receptory kaszlowe dróg oddechowych, w następstwie czego pojawia się charakterystyczny kaszel, a odruch kaszlowy utrwala się na długo po ustąpieniu zakażenia.

Zestaw pobraniowy zawiera zlecenie, instrukcję i  wymazówkę do pobrania wymazu z gardła.   

Metodyka badań: jakościowo PCR

Czas realizacji badania : do 10 dni roboczych, badania CITO do 3 dni

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl